Zapisz się do naszego NewsLettera i odbierz kod wartości -10 PLN na pierwsze zakupy:  Chcę Się Zapisać

Zasilacz stabilizowany 15V 16,5A 250W

VP/W250

Nowy produkt

 
Dostawa już od 16,50 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
InPost Paczkomat 24/7 [drop] InPost Paczkomat 24/7 [drop] 1-5 dni 17,50 zł
Poczta Polska [drop] Poczta Polska [drop] 1-5 dni 16,50 zł
Kurier [drop i wysyłka z kilku magazynów] Kurier [drop i wysyłka z kilku magazynów] 1-5 dni 18,99 zł

340,96 zł brutto

Więcej informacji

Wysokiej klasy zasilacz impulsowy z zabezpieczeniem przeciwzwarciowym oraz zintegrowanym systemem chłodzenia. Jest on wyposażony w metalową obudowę, poprawiającą chłodzenie. Zasilacz posiada podwójne gniazdo wyjściowe, które może służyć np. do podłączenia dwóch ładowarek.

Wyposażony m.in. w modulację PWM oraz poprawę współczynnika mocy PFC:
 • PWM (ang. Pulse-width modulation) – metoda regulacji sygnału prądowego lub napięciowego, o stałej amplitudzie i częstotliwości, polegająca na zmianie wypełnienia sygnału w zasilaczu impulsowym. Układ PWM zasila urządzenie filtr dolnoprzepustowy, który wygładza przebieg napięcia lub prądu. Modulacja szerokości impulsu jest wykonywana poprzez przełączenie tranzystorów lub tyrystorów pomiędzy stanem przewodzenia a stanem zaporowym. W stanie zaporowym prąd praktycznie nie płynie, nie występują więc straty mocy. W stanie przewodzenia występuje niewielki spadek napięcia na układzie sterującym, jednak jest on minimalny w stosunku do mocy przekazywanej, co skutkuje największą sprawnością energetyczną układu regulacyjnego. Zasilanie metodą PWM pozwala na uzyskanie dużej dokładności i łatwość sterowania urządzeniem.
 • Poprawa współczynnika mocy (ang. PFC - Power Factor Correction) - zwiększanie współczynnika mocy do wartości możliwie bliskiej 1 w celu zmniejszenia strat mocy. Większość odbiorników energii elektrycznej posiada charakter indukcyjny, co powoduje duże zapotrzebowanie na moc bierną, z której nie ma żadnego pożytku, a której przesyłanie powoduje zwiększenie natężenia prądu i w związku z tym niepotrzebne straty energii. Najprostszym sposobem kompensacji mocy biernej jest dołączenie baterii kondensatorów, równolegle do obciążenia. Zasilacze wyposażone w aktywny układ PFC osiągają współczynnik mocy z przedziału 0,90–0,99. W zestawie z zasilaczem znajduję się kabel sieciowy.

Dane techniczne:

 • Napięcie wyjściowe: 15V
 • Prąd: 16.5A
 • Moc: 250W
 • Modulacja PWM (ang. Pulse-width modulation)
 • Poprawa współczynnika mocy PFC
 • Zintegrowany wentylator
 • Zabezpieczenie przeciwzwarciowe
 • Włącznik na obudowie
 • Wskaźnik napięcia - dioda LED

Opinie

Napisz opinię o produkcie

Zasilacz stabilizowany 15V 16,5A 250W

Zasilacz stabilizowany 15V 16,5A 250W

23 innych produktów w tej samej kategorii: